Kadınlar nöbet tutan askeri böyle taciz ettiler

Kadın turistlerin askerlerle dalga geçtiği ve bir polis memurunun bu davranışları uygunsuz bulduğu anlar, sosyal medyada geniş yankı buldu.

Londra’daki gezileri sırasında, Amerikalı turistlerin sarayın önünde nöbet tutan bir Kraliyet Muhafızı’na rahatsızlık verdiği ve sonrasında bir polis memuru tarafından uyarıldığı kaydedildi.

TikTok’ta yayılan bir videoda, genç kadınlardan oluşan bir grubun, sarayın dışında görevli askerle eğlendiği ve onu provoke etmeye çalıştığı görülüyor.

Kraliyet Muhafızlarının, nadir durumlar dışında, görev başında konuşmaları ve gülümsemeleri yasaktır.

Videoda, kadınların askere çeşitli erkek isimleri bağırarak ve kahkahalar atarak onun adını tahmin etmeye çalıştıkları anlar dikkat çekiyor.

Bazı kadınların “Sherlock Holmes” ve “Sekizinci William” gibi isimlerle seslendikleri duyuluyor.

Yaklaşan bir polis memuru, Amerikalı turistleri davranışlarının kabul edilemez olduğu konusunda ciddi bir dille uyarıyor.

Memur, “Hanımlar, bu askerler ülkelerine hizmet ediyorlar ve işlerini ciddiye alıyorlar. Bu tesisin güvenliğinden sorumlular ve alay konusu olmamalılar. Eğlencenizi anlıyorum ama bu eğlenceli değil. Uzun bir günleri var ve yapmaları gereken çok iş var. Bu yorucu ve siz onları rahatsız ediyorsunuz. Bunu takdir etmiyoruz ve ayrılmanızı rica ediyoruz,” diyor.

Yorumlarda, insanlar turistlerin davranışlarını eleştiriyor ve polis memurunu kararlı tutumundan dolayı takdir ediyorlar.

Sosyal medya kullanıcılarından biri, “Disneyland’da olduklarını zannediyorlar” şeklinde yorum yapıyor.

Diğer bir kullanıcı ise, “Bir Amerikalı olarak, onların davranışlarından gerçekten utanıyorum ve bu saygısızlık için özür dilerim,” diye belirtiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x